Boratky jsou out, léto patří plavkám Rich Mnisi

od | 20 května, 2023 | blog, tipy

Pokud tě pár let nazpět nadchly extravagantní plavky „boratky“, které představil Sasha Baron Cohen ve své dokumentární komedii Borat, tak tě možná osloví i nová kolekce Adidas ve spolupráci s jihoafrickým návrhářem Rich Mnisi. Misí prý není ale šokovat a bavit, jako Borat, ale cituji z webu Adidas: „Kolekce adidas x Rich Mnisi Pride je součástí naší snahy vzdát hold komunitě LGBTQIA+“ Jak se v této kolekci zorientovat? Pokusím se vás trochu provést.

Nechej se vést láskou

Tak zní oficiální poselství Adidasu. Férová hra není jen o tom řídit se pravidly. Je to také o tom respektovat všechny sportovce a akceptovat je přesně takové, jací jsou. Láska k rovnoprávnosti je láska ke hře. Přesně tak je uvedeno i u nové kolekce vzdávající hold komunitě LGBTQIA+, a to ve spolupráci s  Athlete Ally. Orientujete se? Hele, není ostuda si přiznat, že díky stávající hyperkorektnímu klimatu je rozvoj komunit a „jinakosti“ natolik dynamický, že není ostudou nevědět.

  • LGBTQIA+ zkratka které neustále narůstá díky různorodosti osobností, a tak když se člověk sotva zorientoval ve zkratce LGBT, tak už to má pár znaků navíc. Ale smysl zůstává, a to označení osob s ne-hetorosexuální orientací a preferencí, tak pro jiné než cisgender identity. Stále se nechytáte, tak mrkněte na sofistikovaný zdrojovaný slovník.
  • Athlete Ally nemá nic společného s fenomenálním boxerem Muhammadem Alim, ale jde o organizaci jejíž posláním je skoncovat s homofobií a transfobií ve sportu a aktivovat atletickou komunitu v boji za rovnost LGBTQIA+.
  • Rich Mnisi je jihoafrická multidisciplinární značka založená návrhářem Richem Mnisim již v roce 2015.

Představená módní kolekce je údajně adresovaná samotným návrhářem svému queer mladšímu já, a to pro veselou náladu a spojování lidí.

Myslíte si, že odlišnost spojuje? Pokud ano, tak hurá do plavek pánové…ové…

Více o kolekci na oficiálním webu Adidas

Další články v kategorii

Fusakle v pantoflích

Fusakle v pantoflích

Tak jsem zase objevil Ameriku. Ponožky v sandálech už nějak zevšedněly, i člověk se zdravým vkusem je s úsměvem přechází. Ale ponožky v pantoflích nebo dokonce flip flopech, to je teda věc. Jako žádná novinka, ale v letošním roce to asi fakt letí. Minimálně se o tom...

Interview až na kůži

Interview až na kůži

Jedna z výrazných inspirativních českých trendy značek, o které se dá opravu říci „per aspera adastra“ (pzn. od nuly ke hvězdám), je bezesporu Brašnářství Tlustý. Síla je nejen ve výrobcích postavených na kvalitě ruční výroby produktů z té nejkvalitnější kůže, ale...