Česká hudba plná módy

od | 10 září, 2020 | blog, tipy

Hudba a móda jedno jsou. Ještě, že máme videoklipy, protože to je často jedna velká módní show. Ale také v samotných textech těchto chlapáků se to odkazy na módu, oblečení a styl jen hemží. Nemusíš ani nikam cestovat. I v našich luzích a hájích se to jen „posh“ pózami jen hemží. Tak si nalej drink a užij poslech na pohodu…

Trendsetter – Kapitán Demo

Bezesporu největší hudební módní ikona českého hudebního showbizu. Však jeho „merč“ se prodával za statisíce a sám se řadí mezi úspěšné miliardáře. Kdo může být větší trendsetter a že styl rozhodně mám, to poznáš, když si klip dáš. Jirka Burian věděl, co vytváří, ale asi nečekal, jakou stopu na české hudební i módní scéně udělá. Je to prostě trendsetter.

B.o.t.y – LEO

Tenhle týpek si nyní odpykává další trest ve vězení, protože to rozhodně není žádný svatoušek a svou holku by si s ním určitě nenechal. Trochu starší song, ale bavil. Zasmál jsem se u něj mockrát. Nicméně pokud máš někomu z české scény věřit, že má pravidelně nové boty, tak je to on. Finančně zajištěný papá to ošéfuje.

Bomby – Benny Cristovao

Na České hudební scéně snad není výraznější týpek, a tak není divu, že se již spojil s nejednou outfit značkou. Jede prostě „Bomby“ a má z toho „Prdel“. Aranžmá klipů má dost vychytaný product placement, takže pokud se v tom orientuješ, najdeš tam drtivou většinu jeho sponzorů. Hele, proč ne.

Lži jsou jako déšť – Leoš Mareš

Nejznámější vyznavač kožichů v ČR, který i něco nazpíval. Sic hudbou díru do světa neudělal, což se ani nedivím, ale image a aranžmá má nepřehlédnutelné. Je to sakra výrazná osobnost českého showbizu, a tak není divu, že i on byl jeden čas tváří tradiční české oděvní značky. Ale co mu snad nikdy nikdo neodpáře je kožich, protože ten jej udělal na začátku kariéry nepřehlédnutelným. Teď naopak už Leoš dává tvář kožichu.

Choďte šeci do p*če – DJ Wich

Tenhle týpek z PSH je dost známým sběratelem sneakers, takže není překvapením, že jeho kousky se objevují v jeho klipech. Pokud si trochu zasurfuješ po netu, tak určitě najdeš i video s jeho sbírkou. A že je co obdivovat.

Kilovej bůh – Jiří Korn

Tak tenhle sedmdesátník rozhodně nemůže chybět, protože byl prvním výrazným hudebníkem, který výrazně svou hudbou spojil s módou a image. Miss Moskva byla ochutnávka, ale zraje jako víno, takže není tajemstvím, že také on propůjčil tvář dost zajímavým značkám. Také byl velký propagátorem koloběžek, ze kterých udělal módní hit.  Však posuď sám, jak výraznou osobností je i mezi o generaci mladšími PSH.

…a kdo jiný by to měl uzavřít než zdomácnělý Patrik Vrbovský

Zlatokopky – Rytmus

Těžko vybrat klip, kde by se neobjevila nějaká prémiová značka. Však je to slovenský „čávo“ a má na tom postavený i svůj výrazný image. Patrika znám léta, a to díky mému působení na Hip Hop Kempu. On si mě rozhodně nevybaví, ale mě v paměti utkvěl už napoprvé, protože jemu ten styl prostě věříš. Schválně, kolik značek chytíš v tomhle klipu.

Další články v kategorii

Fusakle v pantoflích

Fusakle v pantoflích

Tak jsem zase objevil Ameriku. Ponožky v sandálech už nějak zevšedněly, i člověk se zdravým vkusem je s úsměvem přechází. Ale ponožky v pantoflích nebo dokonce flip flopech, to je teda věc. Jako žádná novinka, ale v letošním roce to asi fakt letí. Minimálně se o tom...

Interview až na kůži

Interview až na kůži

Jedna z výrazných inspirativních českých trendy značek, o které se dá opravu říci „per aspera adastra“ (pzn. od nuly ke hvězdám), je bezesporu Brašnářství Tlustý. Síla je nejen ve výrobcích postavených na kvalitě ruční výroby produktů z té nejkvalitnější kůže, ale...