Česká nástupní olympijská kolekce je legrační

od | 24 června, 2021 | blog

Tento týden je nejdiskutovanější módní téma v českých luzích a hájích jasné – nový nástupní úbor Českého olympijského týmu. K rčení: „Co Čech, to fotbalový trenér nebo co Čech, to epidemiolog“, tak máme „Co Čech, to módní kritik“. Ale ono ani není divu, protože tato kolekce si odezvu zaslouží. Tak i já mám k tomu samozřejmě, co říci.

Foto: Alpine Pro

„Proč na nás mávají ti řečtí rolníci?!“

To mě napadlo při prvním letmém pohledu na novou českou nástupní olympijskou kolekci. Ale ono je tam vlastně vše – Řecko (jako místo vzniku novodobých OH), Japonsko v podobě vějířů (místo konání aktuálních LOH) a český modrotisk (starodávná regionální textilní tiskařská technika, která je na seznamu nemateriálního dědictví UNESCO). Ale jak to funguje dohromady?

Takové prostě české

Pokud máš rád povídku od Josefa Čapka – Jak pejsek a kočička pekli dort, tak to oceníš. Poslech jsem si erudovaný rozhovor s návrhářkou této kolekce, kterou je Zuzana Osako. Ano, byla provdána za Japonce. Nejvíce mě zaujala nadšená odpověď, proč kolekci doplňuje praktická taštička, pravděpodobně inspirována u výběrčích parkovného. „Je to praktický doplněk do kterého se vejde nezbytný telefon a další praktické věci při nástupním ceremoniálu, jako třeba akreditace.“ Nevím, zdali paní viděla někdy nástupní ceremoniál, ale rozhodně to není skautský výlet, aby s sebou nastupující museli mít nějaké žebradlo. Telefonem fotografují a akreditace musí mít viditelně umístěné. Takže odpověď úplně mimo!

Pokud tak legendární nástupní holínky zaujaly nápaditostí a vtipem, tak tentokrát se v kolekci ztrácím a rozhodně, zde není kousek, který bych si šel do Alpine Pro zakoupit.

 

Další články v kategorii

My prostě prodáváme dobrej pocit

My prostě prodáváme dobrej pocit

Honza Kočař, jméno, které již dnes dost znamená nejen v tom našem malém českém módním rybníčku. Proč? Protože již něco dokázal a rozhodně se o tom nestydí mluvit. Je to…„28 letej týpek s nadváhou, nezdravým životním stylem, kterej vypadá na slušně zachovalého...

Spoďáry pod plavky jsou úlet

Spoďáry pod plavky jsou úlet

Letos jsem měl to štěstí, že jsem mohl pobýt a pracovat měsíc od moře. Tak jsem měl dost času pochytit, jaké plavkové trendy hrají prim. Ale na co jsem jak v Chorvatsku i v Řecku nevěřícně zíral, tak to rozhodně je „móda“ nosit spodní prádlo pod plavecké šortky! Trend...