Čím více děr, tím více džíny

od | 17 července, 2022 | blog, tipy

Máte džíny? A mohl bych je vidět? Džíny jsou kalhoty, jako každé jiné, ale přeci jsou v módním světě fakt něčím unikátní. Pokud jsou roztrhané třeba až k rozpadnutí, tak to neznamená jejich likvidaci ba naopak tak přichází jejich chvíle slávy.

Od plísňáčů k trhanům

Džíny dokáží být nudné a usedlé, jako běžné kalhoty, a to především v tmavém denimu a střihu „regular“. Ale je každý máme v šatníku. K saku cajk. Přesto raději sáhneme po těch rebelštějších nebo těch, co hrají zrovna prim ve světě módy. Takové osmdesátky-devadesátky bez „plísňáčů“ jsou  dost nemyslitelné.  A když nebyly na pultech, tak jsme si pomohli doma svépomocí, třeba pomocí bělidel a čistidel tvořili „módní“ kousky. Trpěl tím tak materiál, který měl tendenci se více poškodit, tedy párat a trhat. Ano, spravovalo se, protože mít poškozené džíny moc trendy nebylo…zatím.

Čím více děr, tím dražší

Podtitulek samozřejmě berte s nadsázkou, protože to není pravidlem, ale je to zcela běžné. A proč platit za něco „poškozeného“ a děravého více než za panensky nepoškozené? Tak samozřejmě, že módní trendy ovlivňují cenu, ale třeba také to, že je na nich více strojové a často o člověkopráce. Jako umně poškodit džíny, aby měly žádoucí „used look“ není zase jen tak. Tedy pokud nejste tak trpěliví a nenosíte svoje nové kousky do „roztrhání“, což může nějaký ten měsíc i rok trvat.

Roztrhaná osobnost

Zatímco o u chlapáků roztrhané džíny působí rebelsky až drsňácky, tak u slečen a žen to může působit až zatraceně sexy. Z diskuzí na pánských fórech to tak minimálně vypadá.  Něco na tom fakt je. Rafinovaně rozpárané či prosvítající partie probouzejí často fantazii. Ne náhodou tak byly často k vidění i na tolik sledované události jako je Karlovarský filmový festival.

…a teď pár tipů, kde si udělat radost

zdroj: stránky výrobce

Zdroj: Na Glami.cz jsou i zajímavé akce

 

 

Další články v kategorii

My prostě prodáváme dobrej pocit

My prostě prodáváme dobrej pocit

Honza Kočař, jméno, které již dnes dost znamená nejen v tom našem malém českém módním rybníčku. Proč? Protože již něco dokázal a rozhodně se o tom nestydí mluvit. Je to…„28 letej týpek s nadváhou, nezdravým životním stylem, kterej vypadá na slušně zachovalého...

Spoďáry pod plavky jsou úlet

Spoďáry pod plavky jsou úlet

Letos jsem měl to štěstí, že jsem mohl pobýt a pracovat měsíc od moře. Tak jsem měl dost času pochytit, jaké plavkové trendy hrají prim. Ale na co jsem jak v Chorvatsku i v Řecku nevěřícně zíral, tak to rozhodně je „móda“ nosit spodní prádlo pod plavecké šortky! Trend...