Čím více děr, tím více džíny

od | 17 července, 2022 | blog, tipy

Máte džíny? A mohl bych je vidět? Džíny jsou kalhoty, jako každé jiné, ale přeci jsou v módním světě fakt něčím unikátní. Pokud jsou roztrhané třeba až k rozpadnutí, tak to neznamená jejich likvidaci ba naopak tak přichází jejich chvíle slávy.

Od plísňáčů k trhanům

Džíny dokáží být nudné a usedlé, jako běžné kalhoty, a to především v tmavém denimu a střihu „regular“. Ale je každý máme v šatníku. K saku cajk. Přesto raději sáhneme po těch rebelštějších nebo těch, co hrají zrovna prim ve světě módy. Takové osmdesátky-devadesátky bez „plísňáčů“ jsou  dost nemyslitelné.  A když nebyly na pultech, tak jsme si pomohli doma svépomocí, třeba pomocí bělidel a čistidel tvořili „módní“ kousky. Trpěl tím tak materiál, který měl tendenci se více poškodit, tedy párat a trhat. Ano, spravovalo se, protože mít poškozené džíny moc trendy nebylo…zatím.

Čím více děr, tím dražší

Podtitulek samozřejmě berte s nadsázkou, protože to není pravidlem, ale je to zcela běžné. A proč platit za něco „poškozeného“ a děravého více než za panensky nepoškozené? Tak samozřejmě, že módní trendy ovlivňují cenu, ale třeba také to, že je na nich více strojové a často o člověkopráce. Jako umně poškodit džíny, aby měly žádoucí „used look“ není zase jen tak. Tedy pokud nejste tak trpěliví a nenosíte svoje nové kousky do „roztrhání“, což může nějaký ten měsíc i rok trvat.

Roztrhaná osobnost

Zatímco o u chlapáků roztrhané džíny působí rebelsky až drsňácky, tak u slečen a žen to může působit až zatraceně sexy. Z diskuzí na pánských fórech to tak minimálně vypadá.  Něco na tom fakt je. Rafinovaně rozpárané či prosvítající partie probouzejí často fantazii. Ne náhodou tak byly často k vidění i na tolik sledované události jako je Karlovarský filmový festival.

…a teď pár tipů, kde si udělat radost

zdroj: stránky výrobce

Zdroj: Na Glami.cz jsou i zajímavé akce

 

 

Další články v kategorii

Merch s vůní hamburgeru

Merch s vůní hamburgeru

Mekáč letos slaví třicet let od otevření své první provozovny v Československu. Big Mac byl symbolem luxusu a stále je měřítkem, jak si jaká krajina vede ekonomicky. Tedy, za jak dlouho si na něj vyděláme. Ale od stolu do šatníku. Na trhu je exkluzivní Mekáčovský...

Můj první opravdu značkový oblek

Můj první opravdu značkový oblek

Jsem Husákovo dítě, tedy generace, která si užívala v devadesátkách pubertu spojenou s otevřením hranic, přívalem západního zboží a značkového oblečení. Otevíraly se první tržnice narvané fejkovým značkovým oblečením ve stylu „čím více pruhů, tím více Adidas“. Není...