Čím více děr, tím více džíny

od | 17 července, 2022 | blog, tipy

Máte džíny? A mohl bych je vidět? Džíny jsou kalhoty, jako každé jiné, ale přeci jsou v módním světě fakt něčím unikátní. Pokud jsou roztrhané třeba až k rozpadnutí, tak to neznamená jejich likvidaci ba naopak tak přichází jejich chvíle slávy.

Od plísňáčů k trhanům

Džíny dokáží být nudné a usedlé, jako běžné kalhoty, a to především v tmavém denimu a střihu „regular“. Ale je každý máme v šatníku. K saku cajk. Přesto raději sáhneme po těch rebelštějších nebo těch, co hrají zrovna prim ve světě módy. Takové osmdesátky-devadesátky bez „plísňáčů“ jsou  dost nemyslitelné.  A když nebyly na pultech, tak jsme si pomohli doma svépomocí, třeba pomocí bělidel a čistidel tvořili „módní“ kousky. Trpěl tím tak materiál, který měl tendenci se více poškodit, tedy párat a trhat. Ano, spravovalo se, protože mít poškozené džíny moc trendy nebylo…zatím.

Čím více děr, tím dražší

Podtitulek samozřejmě berte s nadsázkou, protože to není pravidlem, ale je to zcela běžné. A proč platit za něco „poškozeného“ a děravého více než za panensky nepoškozené? Tak samozřejmě, že módní trendy ovlivňují cenu, ale třeba také to, že je na nich více strojové a často o člověkopráce. Jako umně poškodit džíny, aby měly žádoucí „used look“ není zase jen tak. Tedy pokud nejste tak trpěliví a nenosíte svoje nové kousky do „roztrhání“, což může nějaký ten měsíc i rok trvat.

Roztrhaná osobnost

Zatímco o u chlapáků roztrhané džíny působí rebelsky až drsňácky, tak u slečen a žen to může působit až zatraceně sexy. Z diskuzí na pánských fórech to tak minimálně vypadá.  Něco na tom fakt je. Rafinovaně rozpárané či prosvítající partie probouzejí často fantazii. Ne náhodou tak byly často k vidění i na tolik sledované události jako je Karlovarský filmový festival.

…a teď pár tipů, kde si udělat radost

zdroj: stránky výrobce

Zdroj: Na Glami.cz jsou i zajímavé akce

 

 

Další články v kategorii

Tak trochu jiný sestřih

Tak trochu jiný sestřih

Holení intimních partií u žen považuje drtivá většina z nás asi již za samozřejmost. Ale ruku na srdce, kdo z vás, pánové, pravidelně vztáhne ruku se strojkem nebo dokonce břitvou na své intimní partie? Nemáte na to koule nebo máte jde o předsudky? Zeptejte se při...

Fusakle v pantoflích

Fusakle v pantoflích

Tak jsem zase objevil Ameriku. Ponožky v sandálech už nějak zevšedněly, i člověk se zdravým vkusem je s úsměvem přechází. Ale ponožky v pantoflích nebo dokonce flip flopech, to je teda věc. Jako žádná novinka, ale v letošním roce to asi fakt letí. Minimálně se o tom...