Dej za oblečení pouze Halfprice

od | 28 října, 2021 | blog

Tak nám do Česka vstoupila nová kamenná prodejna se značkovým oblečením – HalfPrice. To jsem si nemohl nechat ujít. Pár dní po otevření jsem do OC Harfa zašel, vyzkoušel, a tak sdílím pár řádků a tipů.

Kde se vzal, tu se vzal…

Až takto nečekaný vstup na náš trh to není, protože značka spadá po so polské skupiny CCC, která se v ČR slušně etablovala svou obuvnickou sítí, ale také on-line shopem e-obuv.cz nebo Modivo. Trh tak mají vyzkoušený, nejdou do neznámého a také rádi zmiňují, jak má ČR a Polsko mnoho společného, proto je úspěch zaručen.

Firma z polské skupiny CCC dnes otevřela první kamenný obchod se značkovým oblečením, obuví, hračkami a bytovými doplňky na ploše 1800 m2 v pražské Galerii Harfa. Expanze na českém trhu bude pokračovat v příštím roce. Oznámila to v tiskové zprávě. Je pravda, že do Polska stále jezdí mnoho Čechů na nákupy, a to i oblečení.

Kde Halfprice hledat

Téměř 1.800 m2 prodejní plochy plné štendrů s oblečením,  regály s obuví a doplňky, najdeme v pražské nákupní Galerii Harfa, a to jen pár kroků od stanice metra „B“ Českomoravská. Umístěn je v bývalé prodejně Intersport v přízemí, tak jej snadno najdete.

Moje dojmy

Prodejní koncept není nic originálního.  Pokud si již někdy byl v T. K. Max, tak máš představu, jako to zde vypadá.  Proč něco složitě vymýšlet, když můžeš dobře zkopírovat. Pokud si nadšenec – trpělivý hledač, tak můžeš fakt narazit na fajn kousky od věhlasných značek jako třeba Levis, Versace, Converse, The North Face, Champion až třeba pro streetovější Vans. Orientace je poměrně snadná, stačí zvednout hlavu, přečíst si nápis nad štendry, které obsadily drtivou část prodejny. Proč ne, je to prakticky outletový výprodej, tak velkou nákupní kulturu a zážitek ani snad čekat nemůžeš. Prodejna je rozdělena podle (zatím) dvou pohlaví a na dětskou část, co se týká oblečení. Ale najdeš tu i třeba doplňky do domácnosti.

Ani jsem nečekal hluboký nákupní zážitek, ale byl jsem příjemně překvapen pestrostí zboží a variant velikostí. Ttřeba bundy na podzim-zima zabíraly celé čtyři řady pánského oddělní. Vybírat tedy je z čeho. Kultura nakupování je spíše diskontní, taková lepší „hrabárna“, takže se lidé podle toho často chovají. Pozor tak na přeházené velikosti a někdy i sortiment zboží.

Cena je to, oč tu běží

Jak již název outletu „Halfprice“ napovídá, tak zde můžeme sehnat kousky z kolekcí známých firem za ceny značně nižší, než je běžné v kamenných obchodech. Opravdu i o polovinu, jak název napovídá. Firma se prezentuje také tím, že nakupuje zboží (přebytky) přímo do výrobců, což umožnuje téměř diskontní prodej. Pokud tomu tak je, musí jít logicky o starší kolekce, aby si výrobci nepodkopávali vlastní pozice.

Pokud tak potřebuješ zabít čas anebo si udělat radost, tak neuděláš chybu, když se zastavíš. Nabídka tu je zatím zajímavá. Otázkou je, jak se bude v čase měnit a usazovat. Budu sledovat a časem dám update.

Další články v kategorii

Tak trochu jiný sestřih

Tak trochu jiný sestřih

Holení intimních partií u žen považuje drtivá většina z nás asi již za samozřejmost. Ale ruku na srdce, kdo z vás, pánové, pravidelně vztáhne ruku se strojkem nebo dokonce břitvou na své intimní partie? Nemáte na to koule nebo máte jde o předsudky? Zeptejte se při...

Fusakle v pantoflích

Fusakle v pantoflích

Tak jsem zase objevil Ameriku. Ponožky v sandálech už nějak zevšedněly, i člověk se zdravým vkusem je s úsměvem přechází. Ale ponožky v pantoflích nebo dokonce flip flopech, to je teda věc. Jako žádná novinka, ale v letošním roce to asi fakt letí. Minimálně se o tom...