Duha kam se podíváš

od | 5 srpna, 2020 | blog

Letní měsíce se již nějaký čas zabarvují do barev duhy. Není to ale rozmar počasí, ale rozmar společnosti. Po celém světě se konají happeningy na podporu minoritních sexuálních a genderových identit. Letos se akcí na ulicích nedočkáme, ale o to více se nám vybarvilo módních kolekcí, takže o barvy nepřijdeme.

Pokud si na podobném happeningu někdy byl, tak mi potvrdíš, že mejdan je to povedený. Pestrá společnost, hudba z kvalitního sound systémy, propracovaný program a především dost „ujetá“ módní přehlídka, kdy je dovoleno prakticky všechno. Naopak, čím výstřednější, tím lepší. A protože je to trend globální a dynamicky rozvíjející se společnost již respektuje bambilion různých pohlaví, tak není divu, že na to reflektují i módní značky a produkují „originální“ duhové kolekce.

Moje dcera je z těch barevných kolekcích nadšená! Připomíná jí to jejího „My Little Pony“, která/ý se jmenuje Rainbow Dash. Takže mi teď rozpustile kouká přes rameno a obdivuje kolekce od Nike nebo bratrského Converse. Osobně mi barevná pestrost nevadí, naopak. Sám jsem se ženil z hecu v růžových teniskách, ale nějak z principu mě nechávají tyto prvoplánové kolekce chladným. Ale jasné, je v tom hlavně dost politiky a budování pozitivní image.

 

Abych Ti ušetřil trochu času surfováním po netu, podívej se na pár ukázek z „originálních“ kolekcí. Jako vejce, vejci, že?

koláž značek

Nike.com

Puma.com

LGBT je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby. Mnohdy je však užívána k souhrnnému označení celého spektra sexuálních a genderových identit, objevuje se proto i varianta LGBTQIA rovněž zastřešující queer, intersex a asexuální osoby.

 

 

 

 

 

 

Další články v kategorii

Interview v ponožkách

Interview v ponožkách

Co se týká módního byznysu, tak ponožkový byznys určitě patří v tuzemsku k nejživějším. Ponožky se v posledních letech staly něčím, kde jsou lidé nejodvážnější a „rozbíjí“ zažité stereotypy oblékání, kdy se ponožky schovávaly pod nohavice a z bot vyčuhovaly minimálně....

Bunda od Faramuga je lázní pro outdoorové nadšence

Bunda od Faramuga je lázní pro outdoorové nadšence

Poměrně často, když jsem si pořídil na náročné výlety nebo rybaření oblečení od některé z zavedených outdoorových značek, tak jsem řešil dost nedostatků, které se  na výpravách projevily v tu nejnevhodnější chvíli. Buď mi omezily komfort, který jsem za své peníze...