Flanel milován národem

od | 21 ledna, 2023 | blog

Jsem z generace, kterou flanel zasáhl s blížící se pubertou. Miloval jsem alternativní hudební styl Grunge, který přišel z amerického Seattelu. Díky fenoménu Nirvana, Pearl Jam nebo Soundgarden se i móda a oblékání těchto kultovních bandů šířila po světě světelnou rychlostí. I v seriálu Beverly Hills 90210 mě nejvíce upoutala Emily a jeden týpek, kteří si dost ujížděli na flanelkách. Z šatníku mi košile – flanelky nikdy nezmizely a doplňuji dodnes.

Poslední týdny je zase o něco více „in“. Ba co víc, je symbolem. Díky prezidentskému kandidátovi jde především červenočerná kostkovaná kombinace na dračku. I když je Generál Pavel, jak zní oficiální kandidátský profil, je především prezentován jako fešák v padnoucím obleku nebo bílé košili, tak to celé „rozbil“ fotografiemi z chalupy, kde flanel prezentuje on i jeho manželka. Hele, v národě chatařů a chalupářů se ani nedivím, že se to chytlo takovým fofrem! Doma ji má snad každý a když ne, tak v sekáči jsou jich mraky. I Lidl se připomíná v on-line kampaních, že je má, stejně jako mnohé hobby shopy, které tak zdatně konkurují konfekčním domům.

Zdroj: FB Generál Pavel

Tak hurá do flanelu, protože „Flanel is the new black“. Kde seženeš aktuální „červenočernou“ kostku, tak třeba…

Co je to takový flanel?

Flanel je bavlněná tkanina, která se upravuje česáním. Patří mezi měkké, prodyšné a hlavně hřejivé materiály, proto se často využívá i na pánské zimní obleky a kalhoty. Vlastnosti flanelu – lehký, hřejivý, příjemný a měkký na omak. Jeho původ nikdo přesně nezná, ale nejčastěji se datuje k 16. – 17. století a místem vzniku by měl být Wales.

Další články v kategorii

Interview v obleku The Owners

Interview v obleku The Owners

„The Owners vznikli s myšlenkou šít a tvořit pro lidi, pro majitele oblečení šitého na míru. Šitého na Vás. Na The Owners. Vy jste The Owners. Šijeme na míru. Na míru ne sobě, ale každému, koho přestalo bavit nosit konfekční kolekce nebo zhmotnění snů návrhářů, kteří...

My prostě prodáváme dobrej pocit

My prostě prodáváme dobrej pocit

Honza Kočař, jméno, které již dnes dost znamená nejen v tom našem malém českém módním rybníčku. Proč? Protože již něco dokázal a rozhodně se o tom nestydí mluvit. Je to…„28 letej týpek s nadváhou, nezdravým životním stylem, kterej vypadá na slušně zachovalého...