Fusakle v pantoflích

od | 20 srpna, 2023 | blog, tipy

Tak jsem zase objevil Ameriku. Ponožky v sandálech už nějak zevšedněly, i člověk se zdravým vkusem je s úsměvem přechází. Ale ponožky v pantoflích nebo dokonce flip flopech, to je teda věc. Jako žádná novinka, ale v letošním roce to asi fakt letí. Minimálně se o tom píše, jako o módním trendu. Samozřejmě musí být značkové a ideálně bílé, aby to jo bylo ještě navíc praktické.

bílá ponožka

Foto: Pinterest

Co se píše

„Dnes nošení ponožek do pantoflí svědčí o znalosti nejžhavějších trendů a dovednosti zábavy s módou! Černé pantofle Kubot a bílé, vysoké ponožky budou skvěle vypadat s teplákovkami.“  Píše se v marketingovém blogu e-shopu Eobuv.cz. Tak jako možná jít tak maximálně vysypat odpadky a doufat, že nás nikdo nepotká.

„Bílé ponožky ušly v módě velký kus cesty. Minimálně v českém prostředí jsme si je dlouhodobě spojovali s devadesátkovým podnikatelským nevkusem a ještě do roku 2020 znamenaly „ponožky v pantoflích“ společenskou degradaci. Nyní už to není tak jednoznačné – přinejmenším od chvíle, kdy se ve sportovních bílých ponožkách a domácích pantoflích začal běžně promenádovat Justin Bieber.“ Píše se zase na Ženy.cz. A zde je jádro pudla. Celebrity udávají módní trendy a o tom to je. Přitom není veřejným tajemstvím, že chtějí jen šokovat anebo nemají čistou hlavu (nebo nos) a jdou si pro ranní kafe v stylu „vstal a šel“. U uvedené celebrity se potkává vše.

Po Praze i v přímořské destinaci, kam mě letos vytáhla rodinka, jsem tak potkával poměrně dost Němců a Anglánů, ale Češi v pubertě jsou již v patách.

Na vlastní kůži

Je to trend, který jsem si párkrát vyzkoušel – flip flop jsou mi sakra nepohodlné a za mě  dost nevzhledné. Vypadá to jako uzený v síťce. Uznávám, že jsem neměl speciální flip flop ponožky, jež jsou již na trhu. V pantoflích mi to zase dost klouzalo. Navíc bílé fusakle „zabiješ“ po první vycházce, protože „in“ je fakt panensky bílá a ne sepraná pseudobílá panožka. Takže si kupuj značkové ponožky za pár stovek na jedno použití, že? Ale co se cení určitě je, že se dají do fusaklí dát peníze, když se chystáš na pláž nebo na pivo. Ostatně jak je na přebalu singlu Maniaka u songu „Ponožky v pantoflích“.

Vyzkoušeli jste někdy? A jak se vám to nosí?

Další články v kategorii

Interview až na kůži

Interview až na kůži

Jedna z výrazných inspirativních českých trendy značek, o které se dá opravu říci „per aspera adastra“ (pzn. od nuly ke hvězdám), je bezesporu Brašnářství Tlustý. Síla je nejen ve výrobcích postavených na kvalitě ruční výroby produktů z té nejkvalitnější kůže, ale...

Boratky jsou out, léto patří plavkám Rich Mnisi

Boratky jsou out, léto patří plavkám Rich Mnisi

Pokud tě pár let nazpět nadchly extravagantní plavky „boratky“, které představil Sasha Baron Cohen ve své dokumentární komedii Borat, tak tě možná osloví i nová kolekce Adidas ve spolupráci s jihoafrickým návrhářem Rich Mnisi. Misí prý není ale šokovat a bavit, jako...