Jak být home office švihák

od | 28 října, 2020 | blog, tipy

Nařízení vlády nám zamávalo šatníky již na jaře. Dost firem doporučilo home office. Tentokrát doporučení home office zaznělo již přímo v denním hlášení od plukovníka, a tak není zbytí, kdo může, tak pracuje z domova. Když otevřeš šatník, musí ti být úplně líto, kolik fešáckých kousků se tam už několik měsíců válí a nemá uplatnění. Investice do oblékání se zdáti zbytná. Doufejme, že až nás z domácího zevlování vláda propustí, my se do oblečení ještě vejdeme.

Home office už se neřeší pouze v byznys kruzích a v souvislosti s pracovní kázní. Pokud občas zabloudíš na nějaký e-shop s oblečením, tak už i zde se zabydluje rubrika „home office oblečení.“ Tak není divu, tonoucí se stébla chytá, a tak díky za každou novou obchodní příležitost.

Pohodlnost se nenosí

Župan, tepláky, tričko, papuče a pyžamo. Vše má jedno společné, je to pohodlné. Což je sice fajn, ale pohodlnost podporuje lenost. Ono samo o sobě se doma „dokopat“ tvořit hodnoty u kompu je umění. Psychologové a koučové doporučují si v bytě vytvořit pomyslné komfortní a odpočinkové zóny, ale také pracovní kouty, kde prakticky nebudeš vnímat pohodlí domova. Žil jsem pár let v pidi garsonce a věř, že zde se čistě pracovní koutek hledal těžko. A s oblečením je to dost podobné. Najdi si své pracovní oblečení na doma.

Pyžamo a sako? Proč ne! (foto: Shutterstock)

Župan a pyžamo zabíjí práci

Když se po bytě motáš v trenkách a županu s vědomím, že tak můžeš vydržet až do večera, tak hledej motivaci „našpinit“ něco jiného. Navíc, když kafe nezabere, můžeš zase upadnout do postele…a na jednou jsou tři odpoledne. Znáš to, co? Motivace nulová.

Pracuješ, tak se podle toho chovej
  • Pokud si kancelářská krysa, která si nyní vystačí s videohovory, tak si vezmi alespoň džíny a polotriko nebo košili. Jenom to vědomí, že máš na sobě neformální pracovní outfit, Tě hodí do stavu bdělosti. Máš-li i videohovory, tak na sobe hoď třeba sako. Třeba takový Václav Moravec je známý tím, že moderuje v trenýrkách/kraťasech, ale v zorném úhlu kamery vypadá jak ze škatulky – košile, kravata, sako.
  • Jsi-li obchoďák nebo šéf odkázaný na virtuální setkávání s klienty nebo podřízenými, tak košile a sako by neměly chybět. Řešit od pasu dolů nic nemusíš, takže pokud se cítíš ok ve slipech nebo v pyžmových kalhotech, tak proč ne.
Hejbej se

Tvůj trenér nebo fitko je na pokraji krachu, protože drtivou většinu roku mají omezené fungování. Proto se snaží zachránit i placenými on-line kurzy na FB nebo Youtube. Ty se teď většinou povaluješ doma, tak tě alespoň dvakrát za týden určitě nezničí, se převlíknout do tvých značkových trenek a trička, co sis letos do posilovny pořídil. Pomůžeš sobě, ale i tvému trenérovi.

Buď žádoucí

Žiješ s partnerkou? Viděl ses v pyžamu nebo županu? A o to chceš sex? Tak se trochu snaž! Když se dáš do outfit pohody, tak se i znuděná přítelkyně nebo manželka nechá přesvědčit, protože uvidí snahu, že alespoň trochu o sebe dbáš.

No nic, jsou dvě odpoledne. Sundám župan a najdu použitelnou košili. Čeká mě videohovor s klientem, tak ať nemá dojem, že doma zevluju a nemakám na jeho projektu…ale víš jak.

Pár tipů na home office nákupy:

 

 

 

 

Další články v kategorii

Fusakle v pantoflích

Fusakle v pantoflích

Tak jsem zase objevil Ameriku. Ponožky v sandálech už nějak zevšedněly, i člověk se zdravým vkusem je s úsměvem přechází. Ale ponožky v pantoflích nebo dokonce flip flopech, to je teda věc. Jako žádná novinka, ale v letošním roce to asi fakt letí. Minimálně se o tom...

Interview až na kůži

Interview až na kůži

Jedna z výrazných inspirativních českých trendy značek, o které se dá opravu říci „per aspera adastra“ (pzn. od nuly ke hvězdám), je bezesporu Brašnářství Tlustý. Síla je nejen ve výrobcích postavených na kvalitě ruční výroby produktů z té nejkvalitnější kůže, ale...