K čemu jsou na snapbacku samolepky

od | 14 srpna, 2020 | blog

Pokud si tak trochu snapback maniak, tak asi víš, co řeším. Pro ty, co se moc nechytají, tak jen přiblížím naše dilema. Pokud si pořídíš nový snapback – kšiltovku, tak tam máš minimálně dvě kulaté samolepky. A právě kolem nich se točí zasvěcené diskuze, zda jsou nedílnou součástí image nebo jsou k ničemu. Jak to tedy je?

Prošel jsem si bezpočet diskuzí a naťuknul jsem i svou známou v kultovním shopu Queens, kde vědí, co prodávají. Ušetřím Ti čas. Níže jsem dal pár postřehů, které jsem k tomu zachytil.

Velká kulatá samolepka

Na vnější straně kšiltu je samolepka – stickerka dost nepřehlédnutelná. Označuje výrobce, odkazy na web a velikost. Tak považ sám, jak se to liší od podobné visačky třeba na džínách nebo tričku. Moc ne, že? Proto hlubší smysl nehledej, nenajdeš. Je to jen důkaz toho, že se jedná o nový výrobek nebo že je „nový“. Rozdíl hledej v posledním odstavci.

Malá samolepka s vodoznakem

Na officiálním MLB snapbacku ji najdeš na vnitří straně kšiltu. Má tvar a design baseball míčku. Na vodoznaku je znak MLB, písemná zmínka a jakési sériové číslo. Právě to mě zaujalo nejvíce, protože, co má evidenční číslo může být jedinečné, a tak jsem chvíli žil v tom, že může mít sběratelský smysl. Vzhledem k tomu, co se děje kolem sneakers, tak mi ta úvaha přišla celkem smysluplná. Číslo ze svého snapbacku jsem tak protáhl vyhledávači, ale nic. Diskuze také nic moc neosvětlili a potvrdila mi to právě i kamarádka ze streetshopu, že o tomhle nic neslyšela. Jediný smysl tak je, že se jedná o oficiální merchandising produkt a nejde o „fejk“.

 

Sloupnout nebo ponechat, to je oč tu běží

Odpověď není ani tak moc složitá. Kdyby výrobce a nebo MLB považovalo informace za podstatné, tak jsou vyšité na vnitřní visačce nebo na samotném snapbacku. Mají tak víceméně smyls prodejní a také doložení originálnosti produktu.

Pokud ji chceš nosit do roztrhání nebo než ji někde ztratíš, co se mi děje běžně, tak nálepky s klidem hned strhni. Žádnou újmu snapback neutrpí.

Pokud víš, že Tě stejně brzy omrzí nebo je rád „protáčíš“, tak je tam klidně nech, lépe se Ti prodají dál. Prakticky, jako by si nechal visačky na jiném oblečení. Navíc na samolepkách poznáš i to, jak bylo se snapbackem zacházeno. Papírové nálepky trpí nejvíc, a tak snadné poznat.

Co je snapback, najdeš snadno v našem slovníku!

Další články v kategorii

Bunda od Faramuga je lázní pro outdoorové nadšence

Bunda od Faramuga je lázní pro outdoorové nadšence

Poměrně často, když jsem si pořídil na náročné výlety nebo rybaření oblečení od některé z zavedených outdoorových značek, tak jsem řešil dost nedostatků, které se  na výpravách projevily v tu nejnevhodnější chvíli. Buď mi omezily komfort, který jsem za své peníze...

Vulgarita jako značka

Vulgarita jako značka

Nosit hrdě na prsou přisprostlé až vulgární výrazy asi nikdy nevyjde z módy. Provokovat bylo vždy součástí módních trendů.  Když jsem na sklonku devadesátek poprvé oblékl tričko s odvážným F@CK, tak jsem si užíval pocit jedinečnosti, provokativnosti, ale i toho, že...