Kájínkovi to sedí

od | 17 července, 2020 | blog

Tak tu máme volné pokračování ze života nové módní ikony JK. Když jsem se před pár týdny podivoval na spojení s firmou na obleky, o to méně se dnes podivuji nad spojením JK_official s lokálním obchůdkem, který si byznys postavil na zastupování značek, jež si rády „hrají“ na hraně zákona a společenské snesitelnosti.

fotokoláž: Facebook Machine-Shop

Thor Kájínek

Kajínek zde propaguje především značku Thor Steinar, ale také se ukazuje v tričku Yakuza. Pokud si o značce Thor Steinar ještě neslyšel, tak buď rád. Dlouhá léta byla oblíbená mezi neonacisty, protože si hraje s nordickou symbolikou, runovým písmem, a především s dvojsmysly, které Tě zavedou téměř vždy až k nacistické symbolice. Třeba viditelné využívané označení Nordmark (v překladu Severní Marka) bylo jméno německého koncentračního tábora za druhé světové války. Tohle si na sebe může obléci jen trotl, „nácek“ nebo Kájínek, který se evidentně neštítí ničeho. Tedy, co se týká oblékání. Zde jde o jasný úmysl.

Bejvávalo 

Uvedl jsem, že to BYLA značka oblíbená u neonacistů. Minulý čas je zde na místě. Z uniforem téhle značky se začali svlékat již v roce 2009, kdy byla firma odprodána podnikateli se jménem Faysal al Zarooni ze Spojených Arabských Emirátů. Což překvapivě moc nerozchodili a začali se upínat na jiné, doposud více civilnější značky.

Kdo si hraje, zlobí

Uvedené spojení vyvolalo pozornost i mainstreamových médií. Překvapuje mě, že toto některé novináře popuzuje, ale že se JK_official stal tváří obleků celkem přešli. Ale zpět k uvedené spolupráci. Tady je evidentní fakt, že kdo si hraje, může zlobit. Protože budějický krámek i JK rádi provokují, a tak celé propojení celkem dává smysl. Rozumným lidem to hlava brát nemusí, ale ti by sem těžko zašli nakoupit i tak.

Další články v kategorii

Bunda od Faramuga je lázní pro outdoorové nadšence

Bunda od Faramuga je lázní pro outdoorové nadšence

Poměrně často, když jsem si pořídil na náročné výlety nebo rybaření oblečení od některé z zavedených outdoorových značek, tak jsem řešil dost nedostatků, které se  na výpravách projevily v tu nejnevhodnější chvíli. Buď mi omezily komfort, který jsem za své peníze...

Vulgarita jako značka

Vulgarita jako značka

Nosit hrdě na prsou přisprostlé až vulgární výrazy asi nikdy nevyjde z módy. Provokovat bylo vždy součástí módních trendů.  Když jsem na sklonku devadesátek poprvé oblékl tričko s odvážným F@CK, tak jsem si užíval pocit jedinečnosti, provokativnosti, ale i toho, že...