Kde prodat oblečení

od | 9 srpna, 2020 | tipy

Pokud Tě omrzí tvůj šatník, není nic jednoduššího, než jej proházet, nafotit, zabalit a prodat dál. Moc k tomu nepotřebuješ. Já si vystačím v mobilu s dvěma aplikacemi, bez kterých by můj šatník vypadal asi jako ten tvůj.

 

Co ze šatníku vyřadit

Jednoduchá poučka pro pročistění šatníku zní, neměl-li si to v letošní sezóně na sobě, tak se toho zbav! I když je pravda, že letos to díky karanténě je dost specifické. Ale na druhou stranu karanténa je ideální příležitost si udělat pořádek i ve skříni. Osobně se mi dost věcí brzy okouká a začne nudit. Kromě klasických kousků, které prostě musíš v šatníků mít, tak oblečení prodám dál.

 

Aplikace, kde prodáš vše, co nenosíš

I svět second-handů se přesouvá do on-line. A proto již dávno nenosím své značkové – vyřazené oblečení do nejbližšího second-handu, ale zabalím a vyčkám na kurýra. Následující dvě platformy mě baví nejvíc už několik let a jejich aplikace mít v mobilu prostě musím.

Sociální síť s oblečením Vinted.cz

Vinted.cz – nafoť a prodej

Projekt vstupoval na trh ještě pod názvem Votočvohoz. Ale jak to tak bývá, je-li projekt úspěšný, dlouho nezůstane mimo pozornost větších hráčů. Tak již pár let na trhu funguje pod litevským projektem Vinted.  Což je vlastně sociální síť pro výměnu, nákup, prodej, darování oblečení a doplňků.

Jednoduše si zde založíš svůj profil a házíš fotografie s nabídkou oblečení, které podle tebe ještě udělá parádu. Větší úspěch máš s respektovanou módní značkou nebo jinak výjimečným kouskem. Když se někomu zalíbí, lajkuje /sdce/ nebo Ti pošle zprávu. Když uznáš za vhodné, že je třeba slevit nebo dát hromadnou slevu na větší odběr jedním zájemcem, tak si v průběhu platnosti nabídky změníš kolikrát chceš. Zajímavá je možnost směny. Když se Ti něco líbí, můžeš prodávajícímu nabídnou výměnu za něco ze své nabídky. Pokud obchod proběhne, navzájem se zhodnotíte a zlepšujete si karmu pro další obchody.

Mám za sebou desítky až stovku obchodů, nikdy jsem se při platbě předem nespálil a i osobní převzetí vždy klapla. Takže určitě doporučuji.

 

Outlet a Second-hand Remixshop.com

Remixshop.com – nabídni své oblečení

Na tenhle zajímavý bulharský e-shop jsem náhodou narazil asi před dvěma lety a stále mě nepřestal bavit. Jsem zde týden, co týden, abych nepřišel o zajímavé nabídky, protože denně se přidávají až stovky nových kousků a slev! Zajímavá je nejen šíře nabídky značek, ale také kombinace outletu a second handu. Byznys model je celkem jednoduchý. Skupují z 9 evropských trhů oblečení, obuv a doplňky, a to od firem i jednotlivců.  Na své platformě to poté přeprodávají za ceny, které jsou často více než zajímavé. Nakupování je zde vlastně hra i zábava a dají se koupit i parády od vyhlášených návrhářů i z limitovaných kolekcí za pár kaček. Ale dnes bych Tě rád upozornil na službu „Prodat Remixu“.

Pokud se zaregistruješ a třeba si i něco koupíš, tak Ti automaticky přijde i plonková plastová obálka na tvoje kousky. Stačí zabalit, v aplikaci objednat kurýra, který si obálku nebo balíček vyzvedne a odveze. V rámci tvého profilu Tě pak Remixshop informuje, zda zboží dá do nabídky, za jakou cenu a kolik z toho budeš mít ty. Ale pozor, v případě second-handu se zde zboží nabízí tak, že se „vykopne“ cena, která padá do té doby, než si někdo koupí. Zboží, které nejde do prodeje nebo se neprodá ani opakovaně, tak jde do ekologické likvidace. Ty si jen sleduješ svou virtuální peněženku, kam se Ti přičte suma z prodeje. Hele, není to na zbohatnutí, ale co s tím doma, že? Navíc, když se nemusíš nikam trmácet.

 

Pokračování příště

Možností, jak si protočit tvůj šatník je více a určitě v dohledné době ještě napíšu něco o Marketplace na FB a dalších tipech, které Ti umožní uvolnit šatník, aby sis jej mohl pak vybavit jak modeman!

Další články v kategorii

Fusakle v pantoflích

Fusakle v pantoflích

Tak jsem zase objevil Ameriku. Ponožky v sandálech už nějak zevšedněly, i člověk se zdravým vkusem je s úsměvem přechází. Ale ponožky v pantoflích nebo dokonce flip flopech, to je teda věc. Jako žádná novinka, ale v letošním roce to asi fakt letí. Minimálně se o tom...

Boratky jsou out, léto patří plavkám Rich Mnisi

Boratky jsou out, léto patří plavkám Rich Mnisi

Pokud tě pár let nazpět nadchly extravagantní plavky „boratky“, které představil Sasha Baron Cohen ve své dokumentární komedii Borat, tak tě možná osloví i nová kolekce Adidas ve spolupráci s jihoafrickým návrhářem Rich Mnisi. Misí prý není ale šokovat a bavit, jako...