Košile s krátkým rukávem nechceš

od | 28 července, 2021 | blog, tipy

Oblekát košili s krátkým rukávem je pro modemana opravdové faux pas. U formálních košil je to téměř trestný čin a obchody, kde se prodávají, by měly být vyskladněny. Ale jsou samozřejmě výjimky, které potvrzují pravidlo.

TV Nova: Vražedné pobřeží

Plážový švihák

Vzpomínáš na Nicka Slaughtera a jeho rozevlátou košili při vyšetřování ostrovních zločinů? To ty nejsi, že ne? Ale pokud se chystáš na dovolenou k moři, tak jako jo, mám také jednu nebo dvě, které jednou ročně vytáhnu a dělám na pláži parádu. Ale jinak neformální košile s krátkým rukávem je pouze plýtvání materiálem.

Profese s uniformou

Pro mě je každý týpek v košili s krátkým rukávem autobusák nebo tramvaják. Je to uniforma a navíc tráví většinu pracovní doby v kokpitu vozu, do kterého pere slunce. Stejně jako v případě zástupců policie a ozbrojených složek. Přeci jen „frčky“ na tričku vypadají divně. Formální košile jsou tak uniformy pro vybrané profese, tečka.

Sako a košile s krátkým rukávem

M. Zeman reprezentuje (ČTK)

Stejně jako vyvolají úsměv fusakle v sandálech nebo pantoflích, tak vyvolává úsměv košile s krátkým rukávem pod sakem a navíc třeba ještě s kravatou. A pokud je růžová, tak to bych se na místě nositele propadl ostudou hned dvakrát. Rukávy mají z košile čouhat. Můj názor na růžovou na mužích ostatně znáte.

Čech mate

Úplně nejvíc je kostičkovaná košile nebo strakatá košile s krátkým rukávem, ledvinkou a na nohou již zmíněný módní výstřelek, který v letošní kolekci vzal za své i módní dům Fendi. Tato kombinace je k vidění u šviháků vyššího středního věku (nebo jako napsat kulantně), kteří vnímají košili jako společensky vhodnou ve všech případech. Měl jsem tento týden tu čest být na zámecké svatbě, která rozhodně neformální nebyla. Bohužel na mě zbylo místo vedle jednoho z hostů, který ke svým tesilkám přidal kostičkovanou rozhalenku z podivného materiálu. A protože bylo kolem třicítky, tak se projevila i schopnost této košile podělit se o pižmo spolustolovníka.

Jak na to jinak? Vyhrnout rukávy u košile s dlouhým rukávem, jak jednoduché, že?

 

 

Další články v kategorii

My prostě prodáváme dobrej pocit

My prostě prodáváme dobrej pocit

Honza Kočař, jméno, které již dnes dost znamená nejen v tom našem malém českém módním rybníčku. Proč? Protože již něco dokázal a rozhodně se o tom nestydí mluvit. Je to…„28 letej týpek s nadváhou, nezdravým životním stylem, kterej vypadá na slušně zachovalého...

Spoďáry pod plavky jsou úlet

Spoďáry pod plavky jsou úlet

Letos jsem měl to štěstí, že jsem mohl pobýt a pracovat měsíc od moře. Tak jsem měl dost času pochytit, jaké plavkové trendy hrají prim. Ale na co jsem jak v Chorvatsku i v Řecku nevěřícně zíral, tak to rozhodně je „móda“ nosit spodní prádlo pod plavecké šortky! Trend...