Košile s krátkým rukávem nechceš

od | 28 července, 2021 | blog, tipy

Oblekát košili s krátkým rukávem je pro modemana opravdové faux pas. U formálních košil je to téměř trestný čin a obchody, kde se prodávají, by měly být vyskladněny. Ale jsou samozřejmě výjimky, které potvrzují pravidlo.

TV Nova: Vražedné pobřeží

Plážový švihák

Vzpomínáš na Nicka Slaughtera a jeho rozevlátou košili při vyšetřování ostrovních zločinů? To ty nejsi, že ne? Ale pokud se chystáš na dovolenou k moři, tak jako jo, mám také jednu nebo dvě, které jednou ročně vytáhnu a dělám na pláži parádu. Ale jinak neformální košile s krátkým rukávem je pouze plýtvání materiálem.

Profese s uniformou

Pro mě je každý týpek v košili s krátkým rukávem autobusák nebo tramvaják. Je to uniforma a navíc tráví většinu pracovní doby v kokpitu vozu, do kterého pere slunce. Stejně jako v případě zástupců policie a ozbrojených složek. Přeci jen „frčky“ na tričku vypadají divně. Formální košile jsou tak uniformy pro vybrané profese, tečka.

Sako a košile s krátkým rukávem

M. Zeman reprezentuje (ČTK)

Stejně jako vyvolají úsměv fusakle v sandálech nebo pantoflích, tak vyvolává úsměv košile s krátkým rukávem pod sakem a navíc třeba ještě s kravatou. A pokud je růžová, tak to bych se na místě nositele propadl ostudou hned dvakrát. Rukávy mají z košile čouhat. Můj názor na růžovou na mužích ostatně znáte.

Čech mate

Úplně nejvíc je kostičkovaná košile nebo strakatá košile s krátkým rukávem, ledvinkou a na nohou již zmíněný módní výstřelek, který v letošní kolekci vzal za své i módní dům Fendi. Tato kombinace je k vidění u šviháků vyššího středního věku (nebo jako napsat kulantně), kteří vnímají košili jako společensky vhodnou ve všech případech. Měl jsem tento týden tu čest být na zámecké svatbě, která rozhodně neformální nebyla. Bohužel na mě zbylo místo vedle jednoho z hostů, který ke svým tesilkám přidal kostičkovanou rozhalenku z podivného materiálu. A protože bylo kolem třicítky, tak se projevila i schopnost této košile podělit se o pižmo spolustolovníka.

Jak na to jinak? Vyhrnout rukávy u košile s dlouhým rukávem, jak jednoduché, že?

 

 

Další články v kategorii

Fusakle v pantoflích

Fusakle v pantoflích

Tak jsem zase objevil Ameriku. Ponožky v sandálech už nějak zevšedněly, i člověk se zdravým vkusem je s úsměvem přechází. Ale ponožky v pantoflích nebo dokonce flip flopech, to je teda věc. Jako žádná novinka, ale v letošním roce to asi fakt letí. Minimálně se o tom...

Interview až na kůži

Interview až na kůži

Jedna z výrazných inspirativních českých trendy značek, o které se dá opravu říci „per aspera adastra“ (pzn. od nuly ke hvězdám), je bezesporu Brašnářství Tlustý. Síla je nejen ve výrobcích postavených na kvalitě ruční výroby produktů z té nejkvalitnější kůže, ale...