Kousek Banksyho v Praze

od | 13 června, 2020 | tipy

Pokud nejsi úplný kulturní ignorant, tak víš, že se v pražském Mánesu můžeš zajít podívat na díla od streetového mága Banksyho. To si nechceš nechat ujít, navíc, když kolem celé té parády strhl docela slušný cvrkot.

Kdy a kde

Do diáře si dej, že až do 27/9/2020 můžeš vidět v Mánesu šedesátku děl nejznámějšího světového sprejera. To, že polovina exponátů jsou pouze reprodukce, je hitem diskusí na sociálních sítích. Oficiálně se výstava jmenuje Svět podle Banksyho/The World of Banksy.

Reprodukce není fejk

Hned u vchodu je trefně umístěno „jeho“ dílo nesoucí vzkaz „Autorská práva jsou pro lůzry“. Mazané. Může to vyvolat dojem, že jde o jeho autorskou výstavu, ve které má prsty. Jde ale o to, že Banksy obecně nedělá nic obvykle, a to platí i v (ne)organizování svých oficiálních výstav. O to více je zajímavé, že na „svém“ webu prezentuje i fejkové výstavy pod jeho jménem a…Praha zde nefiguruje!

Kde se exponáty vzaly

Originální díla zde k vidění jsou zapůjčeny ze soukromých sbírek a doplněny o autentické repliky. Autory jsou studenti pražské Akademie výtvarných umění. Koho zajímá poměrně ucelený soubor jeho tvorby, tak si do Mánesa najde cestu i a za cenu 340,- Kč.

Banksy Tě oblékne

https://www.thebanksyshop.co.uk/

Asi Tě nepřekvapí, že se Banksyho tvorba promítá i do oblékání, a tak se do jeho děl můžeš i obléci. Jestli ofiko nebo na tom někdo jen parazituje, to není náš byznys. Banksy jistě moc dobře ví, co se kolem jeho tvorby děje a jak nakládat s autorskými právy.

Právě tajemství kolem přízraku Banksy je nejlepší pozvánkou na právě probíhající výstavu.

Další články v kategorii

Tak trochu jiný sestřih

Tak trochu jiný sestřih

Holení intimních partií u žen považuje drtivá většina z nás asi již za samozřejmost. Ale ruku na srdce, kdo z vás, pánové, pravidelně vztáhne ruku se strojkem nebo dokonce břitvou na své intimní partie? Nemáte na to koule nebo máte jde o předsudky? Zeptejte se při...

Fusakle v pantoflích

Fusakle v pantoflích

Tak jsem zase objevil Ameriku. Ponožky v sandálech už nějak zevšedněly, i člověk se zdravým vkusem je s úsměvem přechází. Ale ponožky v pantoflích nebo dokonce flip flopech, to je teda věc. Jako žádná novinka, ale v letošním roce to asi fakt letí. Minimálně se o tom...