Krampol fandí bílé!?

od | 23 července, 2020 | blog

Západní společností rezonují aktivity Black Lives Matter. Svrhávají se sochy historických trýznitelů a pravopis americké angličtiny mění „black“ na „Black“ při označování rasy. V globalizovaném světě a v době sociálních médií je prakticky jedno, kde aktivity vznikají. Záleží hlavně, jak se „společensky“ chytí. Projekt #BlackLivesMatter úspěšně překročil hranice USA a domestikoval se už v Evropě. Také na našem domácím písečku se kolem toho dějou věci.

Češi vidí bíle

Zatímco aktivisté tagují sochu Churchilla hashtagem BlackLivesMatter nebo protestují na pražském Staroměstském náměstí, tak „pravověrní Češi“ v ateliérech tvoří. Samozřejmě, že jde o extrém opačný. Jako voda a oheň. Když se spojí síla komunity a jednoduchý koncept, tak to může mít úspěch. V tomhle případě s dodatkem – bohužel. Nejnovějším přírůstkem, který jsem zachytil na sociálních sítích v módním okénku „hrdých Čechů“, je outfit s výrazným českým znakem a vzkazem, pyšně řvoucím do světa: „Nikdy se nebudu omlouvat za to, že jsem bílej“. Hrdě jej prezentuje na FB stránce prodejce i nějaký český kaskadér – drsňák. Když se ale podíváš do stáje tohoto trikovýrobce, tak narazíš i na daleko zajímavější tváře českého showbizu. Ti se ukazují v jižanských trikách, jako Jirka Krampol nebo Tomáš Řepka v oldskool rowdies triku ACS.

zdroj: redakčně upravená koláž z FB producenta oblečení

Komplex malého Čecha

Ano, je to za krátkou dobu již můj druhý příspěvek na téma „oblékáme nenávist“, ale co naděláš, když to letí. Smutné je, že stejně tak, jako v případě Thora Kájínka, se do toho nechají „uvrtat“ lidé, kteří stále zabírají český mediální prostor a nebezpečně tak šíří ne/vědomě nenávist. Upřímně, raději chceš potkávat na ulicích exoty v Lidl žabkách, v trenkoplavkách, sandálech s barevnýma fusaklema nebo sluníčkařskou batiku, než uvedenou propagandu. Která bohužel funguje, protože vrána k vráně sedá!

Další články v kategorii

My prostě prodáváme dobrej pocit

My prostě prodáváme dobrej pocit

Honza Kočař, jméno, které již dnes dost znamená nejen v tom našem malém českém módním rybníčku. Proč? Protože již něco dokázal a rozhodně se o tom nestydí mluvit. Je to…„28 letej týpek s nadváhou, nezdravým životním stylem, kterej vypadá na slušně zachovalého...

Spoďáry pod plavky jsou úlet

Spoďáry pod plavky jsou úlet

Letos jsem měl to štěstí, že jsem mohl pobýt a pracovat měsíc od moře. Tak jsem měl dost času pochytit, jaké plavkové trendy hrají prim. Ale na co jsem jak v Chorvatsku i v Řecku nevěřícně zíral, tak to rozhodně je „móda“ nosit spodní prádlo pod plavecké šortky! Trend...