Motýlci nejsou motýle

od | 19 července, 2020 | interview

Veronika - Vero.WoolTak pánové, přiznejte se, máte v šatníku motýlka? Co si budeme říkat, hodně z nás je má spojeno s tanečníma nebo číšníky. Ale nenechte se mýlit. Jde o doplněk, který může rozbít fádní konfekci anebo vás hodit do stylu. Sám mám pouze jednoho, dřevěného a kdoví kde, proto jsem se raději zeptal Veroniky z Vero.Wool, která vyrábí moderní motýlky.

Veroniko, proč Tě baví zrovna motýlci? 

Popravdě mě k tomuto nápadu navedla tchýně a nějak mě to chytlo, nedělá to každý druhý a nabízí se různé barevné kombinace, což mě na tom baví asi nejvíc. Nerada dělám úplně stejné věci.

Proč raději motýlka nebo kravatu?

To záleží především na tom, jak se v čem kdo cítí. Kravata je pořád taková ta klasika, motýlky naopak nabízejí mnoho možností i co se týče výběru materiálu. Sám zmiňuješ dřevěného motýlka, dřevěnou kravatu budeš mít jen těžko. A co si budeme povídat, když se sundá sako, motýlek vypadá pořád skvěle. S kravatou už je to horší, to je z tebe rázem pojišťovák.

Letos letí modrá!

I když se to nezdá, tak motýlková paráda se liší designem, zapínáním a dalším. Je nějaká finta, jak si vybrat toho správného?

Tak prvně bychom si měli uvědomit, pro jakou příležitost se motýlek vybírá, a v čem se dobře cítíme. To je podle mě to nejzákladnější, protože když máš pocit, že ti to nesedí, nemůžeš v tom nikdy vypadat dobře. A určitě je fajn, když nějakým způsobem motýlek ladí s šaty partnerky.  Takže ideálně to nechat na ní. Co se týče zapínání tak v tom žádnou vědu nevidím. Buď vázací motýlek, což už dnes asi málo kdo umí uvázat anebo pak se zapínáním, což zvládne rychle každý. Velikost se upraví jednoduše třeba posuvníkem. Tak je dělám i já.

Jaké jsou nyní trendy?

Trendům se osobně moc nevěnuji, jediné co vím je, že barvou roku je modrá. Co ale vždy je a bude trendy, je decentní originalita. Nikdo nikdy nechce být stejný jako druzí.

Zastarávají motýlci anebo je to nadčasový doplněk?

Za mě spíš to druhé, čím dál víc se jich pánové nebojí a tvůrci nejsou tolik omezení při výběru materiálu jako u kravaty. Už dnes můžeš s bez problému sehnat motýlka z pravé kůže, skla, korálků, korku nebo ty moje háčkované z bavlny a koženky.

Hnědá padne k botám i pásku

Dej nám pár tipů, jak a kdy nosit motýlka?

Teď v létě jsou parádní příležitostí svatby. Běžně se dnes dělají do barev, takže ideálně tónově sladit právě motýlkem. Pokud je svatba méně formální, nic nezkazíte košilí a motýlkem, bez saka. Motýlka si s klidem vezměte s vhodnými plátěnými kraťasy.

Kolik motýlků má tvůj manžel?

Jak se tak říká, kovářova kobyla chodí bosa, tak to je přesně ono. Ale on na tom ani s kravatami není o moc líp.

Schválně, jak často je nosí?

Ještě o tom neví, ale za pár dní ho čeká motýlková premiéra.

Další články v kategorii

Interview v obleku The Owners

Interview v obleku The Owners

„The Owners vznikli s myšlenkou šít a tvořit pro lidi, pro majitele oblečení šitého na míru. Šitého na Vás. Na The Owners. Vy jste The Owners. Šijeme na míru. Na míru ne sobě, ale každému, koho přestalo bavit nosit konfekční kolekce nebo zhmotnění snů návrhářů, kteří...

My prostě prodáváme dobrej pocit

My prostě prodáváme dobrej pocit

Honza Kočař, jméno, které již dnes dost znamená nejen v tom našem malém českém módním rybníčku. Proč? Protože již něco dokázal a rozhodně se o tom nestydí mluvit. Je to…„28 letej týpek s nadváhou, nezdravým životním stylem, kterej vypadá na slušně zachovalého...