Příležitost dělá šatník

od | 29 června, 2020 | interview

To se to tak někdy semele a z pražského Pepíka je najednou „vidlák“. I mě to v dohledné době čeká. Pro někoho, kdo je odkojen Vltavou a s hrdostí nosí tričko „Represent Prague“, to bude asi sakra změna. Ale rodina si to žádá.

Dal jsem tak krátký pokec s kamarádem, říkejme mu třeba jeho přezdívkou „Midnajt“, který Prahu opustil již před pár lety a zahnízdil kousek za Sadskou. Je třeba dodat, že je to kolega z oboru, také se profesně motá v marketingu. Takže kancelářská krysa, jako já. Dostali jsme se i na téma oblékání. My měšťáci jsme prolezlí předsudky, že šatníku dáme o fous více, než kluci z vesnice. I ve mně to trochu je. Může to být i tím, že jsem studoval na Valašsku, kam jsem z Prahy dojížděl s kamarádem, který si rozděloval šatník na pražský outfit“ a „místní outfit“. Což mi hlava moc nebrala už tenkrát. Nicméně víme, že příležitost dělá šatník…

Když si vyměnil Prahu za vesnici, tak se Ti asi dost změnil šatník, ne?

To ani ne, i v Praze jsem žil v domě se zahradou a v dosahu lesa, takže toho pracovního a volnočasového oblečení jsem měl i tam dost. V Praze jsem dřel na pozicích, které vyžadovaly dost pracovních schůzek, tak tomu odpovídal i poměr v šatníku.

Máš speciálně oblečení do civilizace a do terénu nebo to extra neřešíš?

Jasně, že mám oblečení do práce a na společenské akce. Pak ale věci, které už do práce nenosím, ale je mi prostě líto je ještě vyhodit. Ty postupně slouží jako věci na kolo, les, chatu, zahradu, koncerty. Nejlépe se ovšem cítím v triku a teplákách nebo kraťasech, to je můj typický domácí outfit (pozn. vím, že nejen domácí, ale pst!)

Jasné, že si asi extra neprohlížíš chlapy ve svém okolí, ale přesto, trklo Tě něco, co odlišuje kluky z „Lhoty“ od Pražáků?

Nevidím velký rozdíl, myslím si, že hlavně ti mladší o sebe dost dbají, a to bez ohledu na místo bydliště. Je to ale samozřejmě o jejich práci. Na maloměstě a vesnici je zákonitě vidět více chlapů v pracovním a modrákách.

Už asi jedeš hlavně on-line nákupy oblečení nebo se ještě čas od času vydáš do Phy a vymetáš nákupáky?

Jedu si on-line nákupy, ale nikoliv oblečení! Málo co mi sedí, tak jsem už opatrný a raději si věci zkouším. Takže plenit nárazově nákupáky vyrážím hodně rád.

Sám se brzy stěhuju do menšího města za Prahou, na co se mám připravit, abych nevypadal nepatřičně?

Pokud se nechystáš na outfit ve stylu Ivana Jonáka z devadesátek, tak zapadneš. A i kdybys takový outfit volil, tak je to Tvá věc a nevynikl bys tak jako v těch devadesátkách. Pokud jsi trochu exhibicionista, tak kostým aka Dan Nekonečný už ani zde nepřekvapí.

Celkem mě překvapilo, že Midnajt, takový nákupčík, je zdrženlivý k on-line nákupům oblečení. Vždyť stačí mít jen svoje vyzkoušené značky a jde to, ne? Každopádně jsem zvědavý, jak se můj přístup k výběru oblečení změní, až se zabydlím za Prahou.

Další články v kategorii

Interview až na kůži

Interview až na kůži

Jedna z výrazných inspirativních českých trendy značek, o které se dá opravu říci „per aspera adastra“ (pzn. od nuly ke hvězdám), je bezesporu Brašnářství Tlustý. Síla je nejen ve výrobcích postavených na kvalitě ruční výroby produktů z té nejkvalitnější kůže, ale...

Interview v ponožkách

Interview v ponožkách

Co se týká módního byznysu, tak ponožkový byznys určitě patří v tuzemsku k nejživějším. Ponožky se v posledních letech staly něčím, kde jsou lidé nejodvážnější a „rozbíjí“ zažité stereotypy oblékání, kdy se ponožky schovávaly pod nohavice a z bot vyčuhovaly minimálně....