Princ jako trendsetter

od | 27 července, 2020 | tipy

Nikdy nedostanete druhou šanci udělat první dojem! Okřídlené rčení, ale také kniha o etiketě oblékání od lektorky módní etikety a pohádkového prince. Tandem jako ze žurnálu, co? Proč ne. Princové nejsou jen na draka a i když ráčkují, tak byly vždy trendsetteři celého království.

Princ má rád missky

Určitě si poznal, že jedním z autorů uvedené knihy je Jan Čenský. Stálice mužných princů z osmdesátkových pohádek. Když ale odrostl královským střevícům, tak si podmanil jeviště soutěží miss, kde několik let moderoval snad vše, co se ženské krásy týkalo. Takže asi nikdo v Čechách nemá větší kvalifikaci se ohánět znalostmi a zkušenostmi s módní etiketou a prezentací. Právě to je aktuální profesního vytížení J. Čenského.

Čtení pro vyvolené?

Kniha vyšla už téměř dva roky nazpět, ale zachycené trendy a doporučení jsou nadčasová, a tak nemusíš moc řešit datum vydání. Poměrně zajímavě knihu zaškatulkovat Google, a to jako „literární fikce“. Teď si to přeber. Je to edukativní kniha anebo fikce? Odpověď jsem hledal v čtenářských recenzích, které jsou spíše pozitivní (60%+). Autorům je vesměs vyčítáno, že kniha je spíše pro bonitnější čtenáře ve středních letech, kteří si mohou dovolit si vybavit šatník podle představ.

Ukázky z knihy „První dojem“

Můj názor

Jistě je dobré si tuhle knížku minimálně projít. Mít ji v knihovně, i té elektronické, není plýtvání místem. Čas od času nebo z leknutí se můžeš dostat do situace, která vyžaduje specifický outfit. Není tak od věci mít knihu, aby si nebyl za úplného exota. Tedy pokud to není tvůj cíl. Honza Čenský si nenechal samozřejmě ujít hlavní roli ve foto příbězích některých kapitol. Proč ne, tvář prodává. Ale také ukazuje, že i mistr tesař se utne. Přece si chlap neoblékne růžovou košili. Nebo ano? Fajn námět na další příspěvek.

 

Datum vydání: 2018

Autoři: Lenka Bernardes da Silva, Jan Čenský

Žánr: Literární fikce

Počet stran:  312

ISBN   978-80-7565-547-9

 

Další články v kategorii

Čím více děr, tím více džíny

Čím více děr, tím více džíny

Máte džíny? A mohl bych je vidět? Džíny jsou kalhoty, jako každé jiné, ale přeci jsou v módním světě fakt něčím unikátní. Pokud jsou roztrhané třeba až k rozpadnutí, tak to neznamená jejich likvidaci ba naopak tak přichází jejich chvíle slávy. Od plísňáčů k trhanům...

Merch s vůní hamburgeru

Merch s vůní hamburgeru

Mekáč letos slaví třicet let od otevření své první provozovny v Československu. Big Mac byl symbolem luxusu a stále je měřítkem, jak si jaká krajina vede ekonomicky. Tedy, za jak dlouho si na něj vyděláme. Ale od stolu do šatníku. Na trhu je exkluzivní Mekáčovský...