Spoďáry pod plavky jsou úlet

od | 27 srpna, 2022 | blog

Letos jsem měl to štěstí, že jsem mohl pobýt a pracovat měsíc od moře. Tak jsem měl dost času pochytit, jaké plavkové trendy hrají prim. Ale na co jsem jak v Chorvatsku i v Řecku nevěřícně zíral, tak to rozhodně je „móda“ nosit spodní prádlo pod plavecké šortky! Trend mladých Nizozemců, Němců, Angličanů a dalších „bíčbojů“ z kultivovaného západu.

Léto a spodní prádlo je kapitola sama pro sebe. Trend jít občas „na ostro“ řeší muži i ženy, což se vzhledem k tropickým teplotám dá pochopit, i když samozřejmě záleží i na společenské vhodnosti. Ale řešme pohodlí, to je oč tu běží.

Ilustrační foto z Daily Mail.

Spodní prádlo jako podpora

Funkci spodního prádla asi moc rozebírat nemusíme, na jedné straně hygiena, dále otázka „dress code“, ale také pohodlí, protože spodní prádlo nám mužům často „odlehčuje“. A to je jeden z klíčových argumentů, který se opakuje i u fešáků, kteří bez spodního prádla nedají ani ránu i v případě, že jdou na pláž. Prostě si jej obléknout pod plavecké šortky, aby si odlehčili „nádobíčko“. A jak se to chytlo! Potkal jsem desítky až stovky turistů, kteří v tom hází parádu. I když plavecké šortky mají často funkční síťku plnící stejný efekt, tak evidentně „spoďáry“ nenahradí.

Ilustrační foto z The Hollywood Reporter.

Dává Ti to smysl?

Takže když si na sebe vezmeš plavecké šortky ze speciálního rychleschnoucího materiálů a pod něj si dáš bavlněné spodní prádlo, tak je to dost nesmyslná kombinace, že. Na vrchu suchý, uvnitř stále suchý, a to fakt nechceš. Také je to dost nehygienické, protože bavlna více absorbuje, a tak si spodní prádlo prakticky nosíš do vody přeprat. To ostatní jistě ocení. Úsměvný kompromis je asi to, když si dáš plavky pod plavecké šortky, což jsem také párkrát zahlédl. Tak asi to schne trochu rychleji, ale stejně mi to hlava moc nebere.

Co samozřejmě hraje prim, je mít na gumě spodního prádla dostatečně výrazný cool brand, který význam nošení spodního prádla pod plavecké šortky ještě více povýší, takže to je samý CKJ, AJ nebo Boss proužek vykukující často z noname plavek.

Trend je to natolik silný že už firmy vyrábějí efekt proužku spodního prádla jako součást plavek, viz. například CKJ níže.

Plavky s efektem vyčuhujících spoďárů z archivu firmy.

 

Tenhle hit si mě rozhodně nezískal. Vyzkoušel jsem to na vlastní tělo a je to tak extrémně nepohodlné, že raději jít do vody nahý než takto.

 

Další články v kategorii

Interview v obleku The Owners

Interview v obleku The Owners

„The Owners vznikli s myšlenkou šít a tvořit pro lidi, pro majitele oblečení šitého na míru. Šitého na Vás. Na The Owners. Vy jste The Owners. Šijeme na míru. Na míru ne sobě, ale každému, koho přestalo bavit nosit konfekční kolekce nebo zhmotnění snů návrhářů, kteří...

Flanel milován národem

Flanel milován národem

Jsem z generace, kterou flanel zasáhl s blížící se pubertou. Miloval jsem alternativní hudební styl Grunge, který přišel z amerického Seattelu. Díky fenoménu Nirvana, Pearl Jam nebo Soundgarden se i móda a oblékání těchto kultovních bandů šířila po světě světelnou...