Vzniká český módní gigant

od | 13 června, 2021 | blog

To, že pandemie negativně zatřásla významnými českými módními brandy, jsem zmiňoval opakovaně. O to větší radost je psát o tom, že se děje něco pozitivního a zajímavého. Investiční skupina Natland, aktivní investor a developer působící na českém i slovenském trhu, respektive její společnost Company New, která je již vlastníkem internetových obchodů s módou a dalšími doplňky ZOOT, podepsala dohodu o koupi společnosti Digital People, která provozuje online shopy s módou Bibloo a Urban Store. A pak, že utrácení za oblečení je špatná investice.

Prodejce módy a doplňků ZOOT a Different patří k nejznámějším hráčům na tuzemském trhu s módou. Prostřednictvím online prodejů a 120 Výdejen radosti obslouží měsíčně 2,7 milionů zákazníků a prodá 400 tisíc kusů zboží. Už nyní i prostřednictvím partnerského e-shopu Different operuje na sedmi evropských trzích.

Transakce, jejímž předmětem je akvizice 100 % podílu společnosti Digital People, se pohybuje v řádech stovek milionů korun. Kolik přesně, to jen tak nedozvíme, jak je v našich luzích a hájích celkem běžné.

„Ve spojení s e-shopy Bibloo a Urban Store dokážeme obsloužit trh čítající 200 milionů zákazníků, operovat na 14 trzích a nabízet 350 různých světových značek. Vznikne silná módní skupina, která má zcela český původ, plná skvělých zkušených lidí. Zákazníkům tak nabídneme mnohem lepší výběr zajímavých značek i další fajn služby,“ dodal Milan Polák, CEO společnosti ZOOT. To jsou zajímavá čísla, co?

Již je to hotovka, protože spojení společností povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Tak se těšme, co zajímavého to bude znamenat pro nás, zákazníky!

 

 

Další články v kategorii

Interview v ponožkách

Interview v ponožkách

Co se týká módního byznysu, tak ponožkový byznys určitě patří v tuzemsku k nejživějším. Ponožky se v posledních letech staly něčím, kde jsou lidé nejodvážnější a „rozbíjí“ zažité stereotypy oblékání, kdy se ponožky schovávaly pod nohavice a z bot vyčuhovaly minimálně....

Bunda od Faramuga je lázní pro outdoorové nadšence

Bunda od Faramuga je lázní pro outdoorové nadšence

Poměrně často, když jsem si pořídil na náročné výlety nebo rybaření oblečení od některé z zavedených outdoorových značek, tak jsem řešil dost nedostatků, které se  na výpravách projevily v tu nejnevhodnější chvíli. Buď mi omezily komfort, který jsem za své peníze...